سفر به اروپا - پاریس 6

از پاریس تا زوریخ

از طرف تور، هتل پولمن پاریس برای 4 شب رزرو شده بود و بعد با پرواز برای 3 شب به وین میرفتیم اما ما این برنامه را اینطور تغییر میدادیم که شب آخر بجای پاریس در سوئیس باشیم و شب بعدش هم در ونیز بمانیم و بعد به وین برویم.

هتل پولمن پاریس را بعد از 3 شب تحویل دادیم و بعد از صبحانه بطرف زوریخ راه افتادیم. هتل پولمن در غرب شهر پاریس بود و اتوبانی که ما را به سوئیس میرساند در سمت جنوب شرقی شهر، برای همین تقریبا باید از وسط شهر میگذشتیم و این باعث شد که مقداری از وقتمان در ترافیک صبحگاهی پاریس بگذرد.

چهارشنبه بازار پاریسی

هنگام عبور از خیابان شارل دوگل پاریس که نزدیک طاق پیروزی قرار دارد به یک چهار شنبه بازار برخوردیم که ماشین را پارک کردیم و گشتی در آن زدیم. انواع کالباس، گوشت، لبنیات، میوه و پوشاک و ... در آن عرضه میشد ظاهرا بازار تازه شروع شده بود چون خلوت بود

یک چهار شنبه بازار در خیابان شارل دوگل پاریس

وقت گرانتر از طلا!!!

دفتر هواپیمائی Jet tours هم همان نزدیکی بود که برای پرواز برگشتمان از برلین به وین از آن بلیط خریدیم که متاسفانه بلیط ارزان قیمت تمام شده بود چون ما برای 4 روز دیگر بلیط میخواستیم که فاصله زمانی کوتاهی بود. و ما مجبور شدیم بلیط گران قیمت بخریم هر نفر 185 یورو، با هواپیمائی برلین ایر. اگر یک ماه قبل بلیط میخریدیم شاید با کمتر از 50 یورو برای هرنفر میتوانستیم بلیط تهیه کنیم.

دفتر هواپیمائی Jet tours  در خیابان شارل دوگل پاریس که برای پرواز از برلین به وین از آن بلیط خریدیم

شهر ترویز

بالاخره ساعت 1 ظهر از شهر پاریس خارج شدیم و از طریق اتوبان A5 بعد از طی 170 کیلومتر به شهر کوچک Troyes رسیدیم. ترجیح دادیم از داخل شهر بگذریم تا از کمربندی.

شهر کوچک Troyes در جنوب شرقی پاریس

 

 

یک داروخانه در شهر کوچک Troyes در جنوب شرقی پاریس

 توقفگاههای لوکس بین راهی

از پاریس تا مرز سوئیس و هنگام عبور از اتوبان A5  دو بار عوارض اتوبان پرداخت کردیم که جمعا 15 یورو شد. قبلا هم 12 یورو از مرز بلژیک تا پاریس عوارض اتوبان داده بودیم که جمعا حدود 27 یورو در فرانسه عوارض پرداخت کرده بودیم. با این وجود عبور از اتوبان در کل به نفعمان تمام میشد چون از طرفی در وقت و سوخت صرفه جویی میشد و از طرفی از توقفگاههای مجهزی که هر 20 الی 30 کیلومتر در اتوبان وجود داشت میتوانستیم استفاده کنیم که بعضی از آنها خیلی بزرگ و دارای محوطه گلکاری زیبائی بودند که با هر بار توقف و خوردن یک قهوه یا نوشیدنی، حسابی خستگی مان در میرفت. تمیزی و امکانات بعضی از آنها در حد یک هتل لوکس بود.

یک توقفگاه بین راهی در اتوبان A5 فرانسه - 100 کیلومتر مانده به مرز سوئیس - نقشه محل

 

یک توقفگاه بین راهی در اتوبان A5 فرانسه - 100 کیلومتر مانده به مرز سوئیس

 

قطارهای پر سرعت فرانسه TGV

در بعضی جاها، کنار اتوبان، خطوط راه آهن پر سرعت فرانسه (TGV) قرار داشت که گاهی قطارها با سرعت برق از کنارمان رد و بلافاصله از نظر ناپدید میشدند. سرعت این قطارها روی ریل های معمولی 220  و در خطوط ویژه 300 کیلومتر در ساعت است. ظاهرا این قطارها به تازگی رکورد سرعت 574 کیلومتر در ساعت را ثبت کرده اند. (منبع)

قطارهای پر سرعت TGV از پاریس به شهرهای لیون، لیل، نانسی، مارسی و ... حرکت دارند. و مثلا مسافت 770 کیلومتری پاریس به مارسی توسط قطارهای TGV حدود 3 ساعت طول میکشد و برای این مسیر، ارزانترین بلیط 73 و گرانترین 153 یورو میباشد (رزرو اینترنتی بلیط)

شهرهایی از فرانسه که به خطوط قطار پر سرعت TGV متصل هستند - منبع عکس

تجربه ارزشمند احسان: من با قطار های  TGVاز کارلسرو هه( آلمان) به پاریس و بالعکس سفر کردم مسیر 480کیلو متری را در  2ساعت دقیقا طی نمود و بسیار راحت و به شکل عجیبی بی سر و صدا بود.ما از 2 ماه قبل رزرو کردیم هر نفر (رفت و برگشت ) 58 یورو که بسیار مناسب بود.واقعا سفر لذت بخشی است.

/ 4 نظر / 80 بازدید
علی

سلام محمد جان مثل اینکه به سلامتی از مسافرت ترکیه برگشتی منتظر خاطرات سفرت هستم منم بودروم و گوش آداسی رفته بودم انشالله در فرصت مناسب خاطرات سفرمو برات میفرستم.

احسان

سلام محمد عزیز از اینکه سلامت برگشتی خوشحالم و امیدوارم خوش گذشته باشه. عرض کنم من با قطار های TGVاز کارلسرو هه( آلمان) به پاریس و بالعکس سفر کردم مسیر 480کیلو متری را در 2ساعت دقیقا طی نمود و بسیار راحت و به شکل عجیبی بی سر و صدا بود.ما از 2 ماه قبل رزرو کردیم هر نفر (رفت و برگشت ) 58 یورو که بسیار مناسب بود.واقعا سفر لذت بخشی است.

معین شیرازی

سلام دوست عزیز مطالبت خیلی خوب بودش لطفا میشه اسم توقفگاه بین راهی نزدیک سوئیس داخل اتوبان A5یا هر مجتمع اقامتی بین راهی که حضورذهن داریدبگید اگرایمیلش کنید ممنون میشم moeinshirazi98@yahoo.com

مجتبی

خیلی ممنونپاز سفر نامه قشنگتون من میخواستم با ترن از پاریس برم میلان میخواستم ببینم تجربه مشهبهی داشتید ممنون میشم راهنمایی کنید