سفر به تایلند - بخش ششم

سفر زمینی از تایلند به مالزی

شوق دیدن کشوری تازه باعث شد تا از پاتایا دل بکنیم و عزم کوالالمپور کنیم آنهم زمینی و با قطار. هر چند میدانستیم که سفر زمینی٬ طولانی و خسته کننده خواهد بود اما ظاهرا چاره ای نداشتیم. قبلا اشاره کرده بودم که بخاطر تعطیلات کریسمس تمام ایرلاین ها قیمت خود را روی ماکزیمم٬ قرار داده بودند و یکی از آژانسهای مسافرتی ۱۵۵۰ دلار برای پرواز از پاتایا به پوکت و از پوکت به کوالا و از کوالا به بانکوک از ما(دو نفر بزرگسال و یک بچه زیر ۵ سال) طلب میکرد که ما عطای سفر هوایی را به لقایش بخشیدیم هر چند اینرا میدانستم که اگر کارت اعتباری میداشتیم با قیمتهایی بسیار بهتر میتوانستیم از طریق اینترنت بلیط های خود را براحتی دریافت کنیم و گیر آژانسهای شیاد تایلند نیفتیم. اما از آنجا که کوبیدن مشت محکم به دهان استکبار جهانی مهمتر از اعتبار جهانی ایرانیان و دریافت کارت اعتباری است ما هم تصمیم گرفتیم از پاتایا به بانکوک٬ با اتوبوس و از بانکوک به کوالالمپور٬ با قطار برویم. 

پی نوشت:در ترکیه٬ یکی از نظافتچی های هتلی بی ستاره در شهر وان٬ داخل کیفش دو سه تا کارت اعتباری مستر کارت و ویزا کارت و ... داشت٬ و در خلال صحبتهایش آنها را به من نشان داد. اما وقتی به بانکهای ترکیه برای دریافت یکی از آنها مراجعه کردم نتیجه ای نگرفتم.

از پاتایا تا بانکوک

 فاصله پاتایا تا بانکوک حدود یک ونیم ساعت است و یکی از کانترهای توریستی ۱۱۰۰ بات برای طی این مسیر با خودرو شخصی از ما طلب میکرد هر چند ما موافق بودیم اما ظاهرا چون روز یکشنبه و تعطیل رسمی بود بعد از نیم ساعت معطلی و چند بار تماس ناموفق تلفنی اعلام کرد که الان تاکسی وجود ندارد. خوب ما هم مثل بچه مودب ها٬ تشکر کردیم و از هتل سی بریز پاتایا لب خیابان آمدیم و با یک وانت تاکسی دربست٬ به قیمت ۹۰ بات٬  خودمان را تا ترمینال اتوبوسرانی پاتایا- بانکوک رساندیم.

ترمینال اتوبوسرانی پاتایا- بانکوک زیاد بزرگ نبود اما مرتب و شلوغ بود و مردم برای دریافت بلیط اتوبوس در صف ایستاده بودند. ظاهرا اتوبوسها به دو یا سه محل از شهر بانکوک حرکت داشتند و از دو یا سه مقصد باید یکی را انتخاب میکردیم به مسئول باجه گفتم که "میخواهیم به ایستگاه قطار بانکوک برویم بلیط هر مقصدی که نزدیکتر است به ما بدهید" او هم گفت که "بلیط EKAMAI را بگیرید". بلیط اتوبوس پاتایا - بانکوک هر نفر ۱۱۳ بات. و ما سه تا بلیط گرفتیم.

بجز ما توریستهای زیادی در صف بودند. ساعت حرکت اتوبوسها نیم ساعت بعد و ساعت یازده و نیم صبح بود و ما طی این فاصله مقداری میوه و خوراکی خریدیم. صندلی ها شماره داشت و ما در ردیفهای آخر افتاده بودیم. صندلی ها زیاد راحت نبودند اما سیستم کولر روشن بود و در مجموع برای یک سفر یکی دو ساعته کیفیت اتوبوسها قابل قبول بود. ضمنا مارک اکثر اتوبوسها بنز بود. 

سکوی انتظار سر پوشیده٬ اما دور باز بود و پنکه هایی که آب پاش داشتند محوطه را تا حدودی خنک میکردند از این نوع پنکه ها در خیلی از محوطه های باز در بانکوک وجود داشت. حتی در بعضی از پیاده رو ها در دریم ورلد.

پایگاه بسیج در واکینگ استریت

شاگرد اتوبوس یک خانم بود و خانم ها بسیاری از مشاغل در تایلند را قرق کرده بودند. در اتوبوس ما دو نفر آقای جوان ایرانی احتمالا کرمانی هم حضور داشتند که خیلی بامزه بودند یکی از آنها کارت عضویت بسیجش را به من نشان داد و با خنده گفت که "قرار است یک پایگاه در واکینگ استریت بزنیم". برای رسیدن به ترمینال مرکزی قطار بانکوک٬ در ایستگاه آخر از اتوبوس پاتایا - بانکوک پیاده شدیم. فکر کنم حدود خیابان سیلوم بود.

/ 2 نظر / 91 بازدید
مسعود

باتشکر از راهنمائی های خوب شما

حمید محمدی

من تصمیم دارم ابتدا به تایلند بعد زمینی به کوالالامپور برم و بلیط برگشت از کوالالامپوربرای تهران بگیرم البته برای بلیط پرسیدم که میتوانم رفت بانکوک برگشت کوالالامپور باشد که گفتند اشکالی ندارد سفارت تایلند هم برای ویزا گفت اشکالی ندارد فقط از سفر زمینی و مشکلاتش خصوصا گرما در تاریخ سفرم که 15 تیر تا 30 تیر 94 هست اطلاعی ندارم البته خودم تنها هستم ممنون میشوم راهنمایی کنید عاشق سفر زمینی هم هستم