سفر به اروپا

 سفر به اروپا = سنگ بزرگ

بالاخره سفر دو هفته ای ما به اروپا به اتمام رسید. سفر به اروپا برای  من سنگ بسیار بزرگی بود که با توجه به هزینه و دردسرهایش همیشه از آن هراس داشتم و البته یکی از دلایل اصلی آن کمبود اطلاعاتی بود که در مورد مراحل آن وجود داشت ولی من دوست دارم این تابو برای ما ایرانی ها شکسته شود درست است که مشکلات دریافت ویزا و غیره وجود دارد اما با اطلاعاتی که من در این سفر بدست آوردم که برایتان خواهم نوشت مطمئنم دوستانی که تاکنون به اروپا سفر نکرده اند راحتتر خواهند توانست برنامه ریزی یک سفر اروپائی را داشته باشند

 

ابهت فرو ریخته

بعد از سفر ابهتی که اروپا برایم داشت کلا درهم شکست  انتظار من از اروپا و مخصوصا شهرهای بزرگش بسیار فراتر از چیزی بود که دیدم  توصیفی که از شهرهای بزرگ اروپائی  میتوانم داشته باشم اینست که مثل هر شهر بزرگی در دنیا از نظر بافت شهری و فرهنگی تنها متفاوت هستند نه تافته جدا بافته. البته این نظر شخصی است و صرفا حسی است که بعد از نخستین سفرم به اروپا دارم.

 

هواپیمای ایرباس اتریشی در حال فرود در فرودگاه وین

 

پرواز سرگیجه آور سه مرحله ای برای رسیدن به بارسلون

سفر ما ساعت 4 صبح  با هواپیمائی اطریش از تهران به وین بود سفری 4.5 ساعته که با توقف 1.5 ساعته در ایروان ظاهرا برای سوخت گیری 6 ساعته شد  ساعت در بیشتر کشورهای اروپائی 2.5 ساعت از تهران عقبتر است پس به وقت محلی ساعت 7.5 صبح در فرودگاه Schwechat وین هواپیمای ما فرود آمد  این فرودگاه تا مرکز شهر وین حدود 20 کیلومتر فاصله دارد و برای رسیدن به شهر از قطار های معمولی (هر نفر 3 یورو) یا قطارهای تندرو (هر نفر 18 یورو) و یا اتوبوس میتوان استفاده کرد.

در صف دریافت اجازه ورود به خاک اروپا - فرودگاه وین - اطریش

البته مقصد بعدی ما توسط آژانس بارسلون برنامه ریزی شده بود که همان روز ساعت 10 صبح به وقت محلی از همان فرودگاه انجام شد. که حدود ساعت 1 ظهر به وقت محلی در فرودگاه بارسلون بودیم. و ما چون قبلا مهر ورود به منطقه شنگن را در وین زده بودیم در فرودگاه بارسلون از قسمتی عبور کردیم که هیچ کنترلی روی پاسپورتها انجام نمیشد.

 

فرودگاه بارسلونا - اسپانیا

ادامه دارد...

/ 3 نظر / 95 بازدید
امیرعلی

خیلی خیلی خوش اومدی محمد عزیز ، بی صبرانه منتظر سفرنامه زیبات به همراه جزئیاتش هستیم .

بام

سلام خدمت محمد عزیز رسیدن به خیر باز هم مثل همیشه دست پر تشریف آوردید تا همه رو تو تجربیات بی نظیرت شریک کنی. مشتاقانه دنبال می کنیم آرزوی موفقیت روز افزون بام وبلاگ سفرجویان

هدیه زهرا

من تا چندروز دیگه دارم میرم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم چی کار کنم؟