سفر دور ترکیه 4

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 16:3 شماره پست: 33

در راه شهر غازی عینتاب ( قازیانتپ)

۱۲ کیلومتر ٬ بعد از شهر وان ٬ شهر کوچک ادرمیت Edremit   قرار دارد ٬ در این شهر هتل ۴ ستاره مریت شاهماران واقع شده است . ۱۲۰  کیلومتر بعد با عبور از کنار دریاچه وان به شهر تاتوان میرسیم  در راه تاتوان ودر کنار دریاچه ٬ رستورانها و اقامت گاههای زیادی برای صرف نهار و اقامت کوتاه وجود دارد ٬تاتوان شهری کوچک در حد شهر ادرمیت و با ظاهری تمیز است.

در فاصله ۱۵ کیلومتری بعد از شهر تاتوان شهر کوهستانی بیتلیس ٬ در درون یک تنگه کوهستانی با ظاهر زیبا و جالب قرار دارد . - ۲۰۰ کیلومتر بعد به شهر دیار بکر رسیدیم ٬ این شهر دومین شهر بزرگی است که در راه دیده ایم ٬ شهر شانلی اورفه هم با گلهای لاله رنگارنگ در بلوارهای اصلی شهر زیبا بود

از شهر وان تا شانلی اورفه حدود ۵۶۰ کیلومتر راه طی کرده ایم . تا غازی عینتاب ٬ دومین شهری که قبل از تاریک شدن هوا ٬ شب توقف خواهیم داشت  ۱۴۰ کیلومتر دیگر مانده ٬ دختر کوچولوی ما حوصله اش سر رفته ٬ خودمان هم خسته شده ایم ٬ تصمیم می گیرم که دیگر در مسیر های بعدی ٬ اینقدر طولانی رانندگی نکنم.

غازی عینتاب شهر بزرگی است خواستیم بدنبال هتلی خوب در بین هتلهای غازی عینتاب بگردیم اما بخاطر خستگی تصمیم می گیریم در نزدیکترین هتل تمیز اطراق کنیم ٬ هتل کتان ٬ هتلی  ۲ ستاره در مرکز شهر ٬ که روبروی آن چند فست فود بود . 

اصل نام این شهر عینتاب بوده که لقب غازی هم بعداً‌ به آن اضافه شده.دانشگاه غازی عینتاب مشهور است.

پیوندهای مفید:

عکس هایی از قازی عینتاب

/ 0 نظر / 58 بازدید