سفر به اروپا - شهر بارسلونا 3

 بخریم یا نخریم؟

قیمت اجناس در بارسلون و وین نسبت به شهرهای پاریس و برلین بهتر بود اما با این وجود بجز چند قلم معدود از فروشگاه زارا و ایستگاه متروی مقابل هتلمان از بارسلون خریدی نکردیم و خریدهایمان را برای سفرهای بعدیمان به ترکیه گذاشتیم قیمت البسه از نظر ریالی در ترکیه نصف قیمتها در اروپا بود. بجز خیابانهای اطراف میدان کاتالونیا، که پر از فروشگاه است یک بلوار دیگر هم به نام Avinguda Diagonal  رفتیم- از ایستگاه مترو ماریا کریستینا به طرف تقاطع لارامبلا- که یک بلوار خیلی پهن با فروشگاههای خیلی بزرگ بود که قیمتهایش بد نبود.

 

فروشگاه لیلا در خیابان Avinguda Diagonal شهر بارسلونا

 

یک آپارتمان پوشیده از گیاه در خیابان Avinguda Diagonal - بارسلونا

 

حکایت بارسلون همچنان باقی

تعداد جاهایی که در شهر بارسلون در طی سه روز بازدید کردیم زیاد بود و از حوصله نوشتن و خواندن خارج است و فقط به فهرست آنها اشاره میکنم و منبعی برای اطلاعات بیشتر هم بصورت لینک برای دوستان  میگذارم. بازدید از این قسمتها توسط تور و گاهی با مترو و گاهی با اتوبوس تدارک دیده شده بود.

  • ساگرادا فامیلیا - کلیسائی عظیم و پر ابهت که ساخت آن تا 2026 طول میکشد  اطلاعات بیشتر
  • پارک گوئل - این پارک بر روی یک تپه در شمال شهر قرار دارد و چند ساختمان کلیسا و موزه در آن قرار دارد.  اطلاعات بیشتر
  • استادیوم نیوکمپ - برای بازدید از داخل بزرگترین استادیوم اروپا باید نفری 26 یورو پرداخت. چند فروشگاه و غذاخوری در محوطه اطراف آن قرار دارد.
  • اکواریوم بارسلونا - شامل یک تونل شیشه ای زیر آبی است که میتوان ماهیها را از نزدیک دید  اطلاعات بیشتر
  • میدان اسپانا
  • کلیسای سانتا ماریا دل مار
  • ساختمانهای ساخته شده توسط آنتونیو گائودی
  • خیابان لا رامبلا

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا - اثر معمار مشهور آنتونیو گائودی - بارسلونا

 

پارک گوئل - اثر معمار مشهور آنتونیو گائودی - بارسلونا

 

پارک گوئل - اثر معمار مشهور آنتونیو گائودی - بارسلونا

 

پلیس های اسب سوار در پارک گوئل - شهر بارسلون

/ 3 نظر / 37 بازدید
عسل

سلام خدمت شما دوست گرامي صميمانه ازتون تشكر مي كنم بخاطر اينكه تجربه هاي نابتون را با ديگران تقسيم مي كنيد.راستش من عاشششششششششق سفر به اروپا هستم .اما دست بر قضا از زمانيكه متا هل شدم مشكلاتم براي سفر به نقاط ديدني دنيا نتها كمتر بلكه بيشتر شد و عامل اصلي اين قضيه هم مشكلات مالي است.ما حتي 3 بار براي سفر به كشورهاي حاشيه خليج فارس و يا سواحل مديترانه برنامه ريختيم اما تا حالا شرايط پيش نيامده.البته علاوه بر مشكلات مالي طولاني بودن فاصله شهرستان اقامت ما تا تهران (حدود 6 ساعت )هميشه عامل تشديد مشكلات بوده.بگذريم راستش با سفرنامه شما انقدر احساس شگرفي كردم بطوريكه احساس كردم من هم همسفر شما بودم.باور نمي كنيد هرچند من تجربه سفر به كشورهايي كه الان شايد خيلي باب شده اند و يا ويزا نمي خواهند و يا صادر شدن ويزا كار زمانبري نباشد را هم ندارم اما احساس مي كنم حتي سفر به اين كشورها در نهايت روحم را ارضا نخواهد كرد چراكه من تنها اشتياق سفر به اروپا را دارم .اما ناگفته نماند اينبار اگر خدا ياري كند مي خواهيم طلسم را بشكنيم و سفري به استانبول داشته باشيم در مهرماه امسال... ادامه دارد

عسل

يه سوال از حضورتان دارم ...هزينه حدودي براي همچنين سفري به اروپا مثل خود شما چقدر خواهد شد...حقيقتش من حتي مي ترسم به اين موضوع فكر كنم شايد عمده ترين عاملش هم نداشتن مسكن و دغدغه هاي خاص خودش است اما از خدا خواستم به محض صاحب خانه شدن كمك مان كند تا تجربه بي نظير سفر به اروپا كه يكي از بزرگترين روياهايم مي باشد را نصيبم كند... اما سوال دوم :شنيده ه ام براي سفر اروپا مسلط بودن به زبان انگليسي از واجبات است به نظر شما دانستن در چه حد كفايت مي كند؟ ايا تور همه ماكانهاي ديدني را تقبل مي كند و يا هزينه سفر را در اينصورت سرسام اور مي كند .... پيشاپيش از لطف شما سپاسگزارم با ارزوي سلامتي براي شما

سلام

سلام آقامحمد از سفرنامه تون خیلی لذت بردم مخصوصا از بارسلون میتونم از عکسهاتون واسه وبم استفاده کنم؟