سفر به تایلند - بخش چهارم

 

هتل P.JWatergate بانکوک

دومین هتلی که در بانکوک رزرو کرده بودیم هتل P.JWatergate بود. این هتل روبروی میدان ایندرا ریجنت بانکوک و حدود ۵۰ متر داخل کوچه ای پر از مغازه و دستفروش بود ولی کوچه جو بدی نداشت. عکس هتل را قبلا در اینترنت دیده بودم نمای حیاطش ساده و قشنگ بود و قیمتش برای اتاق دو نفره شبی ۱۷۰۰ بات. تمیزی اتاقهایش قابل قبول بود اما فرست هتل FirstHotel از خیلی لحاظ بهتر بود.

ماساژ پای تایلندی 

یک خاطره از طول مدت اقامتمان در هتل پی جی واترگیت دارم. که این خاطره مربوط به مغازه ماساژ پایی است که در همان کوچه هتل وجود داشت. قضیه از این قرار بود که موقع گردش در بانکوک بارها به این مغازه های ماساژ پا برخورد میکردیم. و دختر کوچولویمان کنجکاو شده بود که این مغازه ها چه هستند؟ من هم گفتم که "اینها پای آدم را ماساژ میدهند تا خستگی آنها برطرف شود" او هم اصرار که "پاهام خسته است ماساژ پا میخواهم". یک شب موقع برگشت از بازار داخل کوچه هتل به یک مغازه ماساژ پا مراجعه کردیم. یک خانم موطلایی و قد بلند به استقبالمان آمد گفتم که برای بچه ماساژ پا میخواهیم روی یک کاغذ بزرگ ۲۵۰ بات نوشته بود من هم چانه زدم و آخر سر برای یکساعت ماساژ پای بچه ۱۵۰ بات پرداخت کردیم. بچه ما بعد از ماساژ میگفت پاهام قوی شده و مرتبا روی تختخواب هتل بالا و پائین میپرید. روزهای بعد هر بار از مقابل مغازه شان رد میشدیم به فارسی سلام میگفتند.

خانم موطلایی به همراه یک خانم سبزه که چاق بود و ظاهرا مدیر آن مغازه بود سر صحبت را با ما باز کردند متاسفانه اسامی آنها را بخاطر ندارم اما خانم چاق انگلیسی اش بهتر بود یک دختر دیگر که جوانتر بود و ظاهرا در همان مغازه کار میکرد به جمع ما اضافه شد. خودش را ناتاشا معرفی کرد و وقتی فهمید ایرانی هستیم خواست که با یک کلمه فارسی ما را سورپرایز کند کلمات "خوبی"، "سلام" و "چطوری" را بلد بود

زن یا مرد؟

صدای ناتاشا و خانم موطلایی کلفت بود و اصلا به رفتار و اندام ظریف زنانه آنها نمیخورد. از آنها خواستم که یک کم در مورد خودشان توضیح دهند وقتی کنجکاوی ما را دیدند خانم موطلایی توضیح داد که آنها عمل جراحی کرده اند و اندام مردانه شان را برداشته اند و اندام زنانه دارند درست مثل یک زن. و تمام احساسات و رفتارشان و اندامشان زنانه است تنها فرقشان با یک زن اینست که نمیتوانند بچه دار شوند. و از این قضیه به تلخی یاد میکردند. آنها حتی بعنوان یک زن ازدواج هم میکنند و ناتاشا گفت که هفت سال پیش ازدواج کرده ولی جدا شده و داخل گوشی موبایلش عکس مراسم عروسیش را به ما نشان داد در لباس عروس خیلی ناز بود در کنار شوهر خوش تیپش که کت و شلوار مرتبی پوشیده بود. دلیل جداییش را پرسیدیم گفت "مادر شوهرش باعث شده. آنقدر از اینکه بچه دار نمیشوند در گوش پسرش خوانده که با وجود عشق و علاقه شدیدشان باجبار از هم جدا شده اند". از خانم چاق پرسیدم چه احساسی نسبت به همکاران ل.ی.د.ی... خود دارد آیا آنها را مرد میداند یا زن؟ او هم گفت که آنها را مثل خودش زن میداند و با آنها کاملا مثل خواهران خودش راحت است. و این در تایلند عادی است.

قانونی و عرفی

ظاهرا موضوع تغییر جنسیت در تایلند از نظر قانونی و عرف جامعه حسابی جا افتاده و این گروه از زنان که معمولا قد بلندتری دارند در جامعه تایی بعنوان زن پذیرفته شده اند. البته مثل بقیه گروههای اجتماعی مسلما در بین آنها همه نوع افرادی یافت میشود. اما درصد اعظمی از آنها برای امرار معاش در مغازه ها و جاهای مختلف مشغول کار شرافتمندانه هستند و درصد کمی از آنها در کاباره ها و شوهای مختلف مشغول کارند.

/ 1 نظر / 59 بازدید
رضا

سلام،من ماساژور خیلی خوبی هستم و مایلم شما رو ماساژ بدهم پولش هم فقط چهار هزار تومان است.اگر خواستید جواب را برایم ایمیل کنید.