فاصله بازرگان تا آنتالیا

 

فاصله بازرگان تا آنتالیا از مسیرهای مختلف

سوال دوست عزیزم امید٬ در مورد فواصل مسیرهای مختلف رسیدن به شهر آنتالیا بصورت زمینی٬ ممکن است برای دوستان دیگر هم مفید باشد که در زیر آورده شده است.

سوال:

سلام محمد جان
من در مسیر برگشت از انتالیا میخواستم از همین مسیر شما برگردم ولی هرچه محاسبه کردم دیدم دورتر است.شما میدانید دقیقا از این مسیر از بازرگان تا انتالیا چند کیلومتر است؟

جواب:

امید جان سلام
موقع بنزین زدن سعی میکردم کیلومتر ماشین را صفر کنم تا مسافت بین شهرها دستم بیاید و با فاصله مسیرهای دیگر مقایسه کنم ضمنا به حافظه ام اکتفا نکرده و آنها را یادداشت میکردم در ضمن کیفیت جاده ها را هم دقیقا زیر نظر داشتم.

فواصل مسیرها عبارت بودند از:
بازرگان تا سیواس 750 کیلومتر (داخل شهر سیواس گردش کوچکی داشتیم)
سیواس تا قونیه 500 کیلومتر (در برگشت از آنتالیا از این مسیر آمدیم)
قونیه تا آنتالیا 300 کیلومتر (در برگشت از آنتالیا از این مسیر آمدیم)
جمع این مسیر 1550 کیلومتر
اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: از بازرگان تا ارزروم دست اندازها زیاد از آن به بعد (بجز در مسیرهای کوهستانی و مرتفع )جاده خوب بود.

اما از مسیر قبلی:
بازرگان تا وان 265 کیلومتر
وان تا مرسین 980 کیلومتر
مرسین تا آنتالیا 480 کیلومتر
جمع این مسیر 1725 کیلومتر
اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: از مرز تا نزدیک شهر دیار بکر جاده پر دست انداز است از آن به بعد تا شهر سیلیفکه و تاشجو خوب است اما از تاشجو تا نزدیک آلانیا که 300 کیلومتر میشود جاده باریک کوهستانی و پر از پیچ های تند است و عبور از این قسمت خیلی کند است(حدود 5 الی 6 ساعت طول کشید تا عبور کنیم)

اما مسیر بعدی که موقع رفت ما رفتیم
بازرگان تا سیواس 750 کیلومتر
سیواس تا مرسین 620 کیلومتر ( با گردشی که در منطقه کاپادوکیا داشتیم)
مرسین - تاشجو 90 کیلومتر
تاشجو - آنتالیا 390 کیلومتر
جمع این مسیر 1850 کیلومتر
اما در مورد کیفیت جاده این مسیر: بازرگان تا ارزروم پر دست انداز - از ارزروم تا نیده جاده خوب - از نیده تا مرسین اتوبان - اما از تاشجو تا نزدیک آلانیا که 300 کیلومتر میشود جاده باریک کوهستانی و پر از پیچ های تند است و عبور از این قسمت خیلی کند است(حدود 5 الی 6 ساعت طول کشید تا عبور کنیم)

نوشته شده در  یکشنبه سی ام فروردین 1388ساعت 18:50 

/ 8 نظر / 3113 بازدید

سلام آقا محمد با تشکر فراوان از مطالب خیلی مفید وبلاگتان ، چند تا سوال از خدمتتان داشتم: 1- آیا در ترکیه سوار کردن سه نفر در عقب ماشین مجاز است یا نه؟ 2- نصب بار بند بر روی ماشین و داشتن بار روی آن چه طور؟ 3- در موردرفتن به استانبول از مسیر شمالی ترکیه و ساحل دریای سیاه نظر شما چیست و آیا شما توصیه میکنید؟ با تشکر وسپاس

عبدی

سلام من و همسرم قصد سفر دور ترکیه رو با ماشین شخصیمون داریم اگه میشه یه خلاصه ای از هزینه ای که براتون شد بگید (بدون خرید.یعنی خوردوخوراک و بنزین و هتل) و سوال دیگه اینکه برای پیدا کردن جا (خونه.سوئیت.هتل)دچار مشکل نشدید؟؟؟ امنیت برای پارک ماشین و پیاده گشتن؟!؟!

محمدمهدیی

سلام من می خوام بعد ماه رمضان برم ترکیه اگه امکانش باشه راهنمای کاملی در باره ارزانترین راه رفتو برگشت و اقمت ه مدت ده روز برایم ارسال نماید باتشکر.

ساکن ترکیه

سلام لطفا به این چرت و پرت ها توجه نکنید شرافت و مرام ایرانی در هیچ جای دنیا وجود ندارد و پیدا نمی شود. یاشاسین ایران

کارمند بانک ملی

باسلام و وقت بخیر به تورهای مسافرتی و مسافران خارج از کشور که قصد خروج از مرز زمینی گمرک بازرگان را دارند توصیه می شود جهت جلوگیری از ازدحام و معطلی در بانک ملی باجه مرزی ، عوارض خروج از کشورشان را در شهر خودشان به شماره حساب سیبابانک ملی سراسر کشور ایران 0216452827005عوارض خروج از کشور منطقه آزاد ماکو واریز فرمایند . سپاسگزارم سفر خوشی داشته باشید .

سیماسفرخوی

باسلامشرکت مسافربری سیماسفر در جهت رفاه حال، آسایش و اطمینان هموطنان عزیز سرویس های منظم و همه روزه خود به شهر وان کشور ترکیه را با استفاده از سواری های پژو، سمند و جیلی و ماشین های بنز و فولکس واگن کشور ترکیه آغاز نموده است. شماره های تماس: 04436241470-80-90 www.simasafarkhoy.ir

مقدم

باتشكر ازمسولين سيما سفر كه امكان سفر راحت وايمن را براي مردم كشور از مرز سر سبز راري فراهم كرده اند

خبازي مقدم

خدمت دوستان عرض كنم كه فاصله زميني تهران تا استانبول بيش از 2500كيلومتر صحيح ميباشد