سفر سال 90 به ترکیه بخش 3

خرید در آنتالیا

بحث خرید در آنتالیا خیلی مفصل است. که سعی میکنم کمی آنرا باز کنم.

1- بازارهای هفتگی محلی (جمعه بازار)

بازارهای هفتگی یکی از جاهایی است که میتوان بیشتر با فرهنگ و عادات غذایی مردم آشنا شد. این بازارها معمولا در روزهای مختلف هفته و در مکانهای متفاوتی از شهر آنتالیا برپا میشوند که گاهی تخفیفهای خوبی روی اجناسشان میدهند.آدرس آنهایی را که خودم رفته ام اینجا مینویسم.

1- پنج شنبه بازار (نقشه گوگل محل ) خیابان روبروی هتل فالز بنام Tarik akiltopu خیابان حامدیه hamidiye

2- چهارشنبه بازار تقاطع خیابان شارامپول sarampol و Sukullu که یک پارکینگ بزرگ دو طبقه متعلق به شهرداری است که گاه گاهی بازار هفتگی در آن برپا میشود (نقشه گوگل محل ) من یکشنبه و چهارشنبه آنرا دیده ام که چهارشنبه بازار آن شلوغتر است.

چهارشنبه بازار تقاطع خیابان شارامپول sarampol و Sukullu

3- شنبه بازار خیابان Tekelioglu در حوالی کوچه های  1939 و 1941 (نقشه گوگل محل ).

4- شنبه بازار خیابان لارا مابین خیابانهای metin  و lara در حوالی کوچه 1470 (نقشه گوگل محل).

تذکر:

 بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

بازار هفتگی در آنتالیا

 

2- مراکز خرید مدرن ( شاپینگ سنترها)

مراکز خرید بزرگی که در آنتالیا قرار دارند دارای مغازه ها و فروشگاههای بزرگ با مارک های مشهور هستند که قیمتهای بالایی دارند اگر علاقمندبه خرید اجناس مارکدار هستید گاهی تخفیفهای تا 70 درصد را میتوان مابین آنها یافت که البته حتی با وجود تخفیف گاهی قیمتهای بالایی دارند. اما بهترین قسمت این مراکز خرید هایپرمارکت های عظیم میباشند که معمولا گاهی حدود یک سوم کل مساحت یک مرکز خرید بزرگ را شامل میشود.

بیشتر فروشگاههای این مجتمع های بزرگ پوشاک و کفش عرضه میکنند و گاهی شهر بازی های کوچک و یا محلهایی برای بازی بچه ها هم دارند

پیدا کردن بعضی از این فروشگاهها در آنتالیا چندان راحت نیست آدرس مهمترین آنها را روی نقشه گوگل در زیر مینویسم.

1- میگروس: Migros این مجتمع بزرگ با 50000 متر مربع مساحت ، 130 فروشگاه و  8 سالن سینما از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز میباشد و در نزدیکی آکواپارک مشهور آنتالیا قرار دارد. ( محل روی نقشه گوگل) - سایت فارسی میگروس

2- دپو:  Deepo این مجتمع تجاری روبروی فرودگاه آنتالیا قرار دارد و دارای فروشگاه ، فست فود ، 5 سالن سینما و شهر بازی است که بعد از گردش در فروشگاهها و خسته شدن میتوان حین صرف غذا در یکی از فست فودها، بازی بچه ها را تماشا کرد .( وبسایت دپو - محل دپو روی نقشه گوگل )

پنج سالن سینما در مجتمع تجاری دپو - شهر آنتالیا

3- رئال:  Real این هایپر مارکت در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد و بیشتر شبیه یک فروشگاه زنجیره ای ( مثل فروشگاه رفاه ) خیلی بزرگ است تقریبا همه نوع کالایی دارد اما قسمت مواد غذایی و خوراکی آن متنوعتر و جالبتر است. ( محل فروشگاه در گوگل - وبسایت )

هایپرمارکت رئال در مرکز شهر آنتالیا

4 - کیپا: Kipa  کیپا هم شبیه رئال یک هایپر مارکت است که البته شعبه های کوچک زیادی در شهر دارد که کیپا اکسپرس نامیده میشوند اما شعبه اصلی آن که خیلی بزرگ است در شمال شهر آنتالیا و کنار مجتمع تجاری اوزدیلک قرار گرفته است. ( محل کیپا در گوگل - وبسایت )

5- اوزدیلک:  Ozdilekاین مجتمع تجاری چند طبقه بزرگ ، در شمال شهر آنتالیا و در کنار فروشگاه بزرگ کیپا قرار دارد. ( نقشه گوگل محل )

اجرای نمایش شعبده بازی در مجتمع تجاری اوزدیلک - شمال شهر آنتالیا - شهریور 1390

6- تراسیتی: Tera city این مجتمع تجاری در سال 2011 افتتاح شده و به ادعای سازندگانش بزرگترین مرکز تجاری آنتالیا ست دارای 4 طبقه، 150 فروشگاه ، 30 رستوران ، محل بازی و سرگرمی کودکان و چند سالن سینما میباشد. (نقشه محل - تقاطع خیابان فالز و Tekelioglu)

تراسیتی بزرگترین مجتمع تجاری آنتالیا در سال 2011 افتتاح شده

7- لاورا : Laura avm این مجتمع تجاری با 88 فروشگاه در تقاطع خیابان های Ozgurluk و Tekelioglu قرار دارد. نقشه گوگل محل. 

8- جی مال: G-Mall  در نزدیکی آکوا پارک ددمان هتل قرار دارد. محل فروشگاه روی نقشه

بجز فروشگاههای بالا تعداد زیادی فروشگاه و سوپرمارکتهای زنجیره ای در آنتالیا وجود دارند مثل  Bim,Tansas , 1e1, Genpa

خیابانهای مهم آنتالیا

خرید از مغازه های بعضی از خیابانهای آنتالیا که معمولا با تخفیف اجناسشان را عرضه میکنند یکی از گزینه های ما هنگام خرید است خیابانهای گولوک ، جمهوریت و آتاتورک از مهمترین آنها هستند. این سه خیابان در مرکز شهر قرار دارند. نام خیابان گولوک را در نقشه ها  Anafartalar مینویسند که خیابان طویلی است اما قسمتی که به سمت دریاست شلوغتر است. محل گولوک در گوگل

در خیابان آتاتورک اجناس مارکدار وجود دارد که گاهی تخفیفهای خوبی به آنها خورده است.

 

بعضی از مغازه های خیابان گولوک از سطح خیابان پایینترند

 

خیابان گولوک

/ 13 نظر / 484 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساسان

محمد جان کارت خیلی عالیه . ما که از تجربه ها و مسافرتهای شما لذت میبریم . یک سوال الان برای خروج از مرز زمینی میشه دلار مسافرتی گرفت ؟ اگه میشه چه مقدار ؟ ممنون .

رضا طاهرخانی

سلام تبریگ میگم بابت انتخاب شما به عنوان یکی از دارندگان وب‎سایت‎ها و وبلاگ‎های برتر جشنواره سفرنامه‎نویسی ناصرخسرو به امید دیدار در روز اختتامیه ضمنا با کمال افتخار لینک شدید امیدوارم موفق باشید

علی اکبر مرادان

سلام و درود بی پایان از انتخاب وبلاگ شما به عنوان یکی از وب سایت های برتر جشنواره سفرنامه نویسی ناصر خسرو قبادیانی بسیار خرسندم. با افتخار به جمع دوستانم در وبلاگ گردش پیوستید به امید دیدار در مراسم اختتامیه جشنواره

ساسان

محمد جان ممنون از جوابت . یک سوال دیگه : گرم ترین موقع که بشه با ارزان ترین قیمتها هتل خوب گرفت برای یک مسافرت 2 هفته ای توی چه محدوده زمانی است ؟ اگه خدا بخواد میخوام برای سال آینده برنامه ریزی کنم . مشکل وقت هم ندارم الحمدلله . ممنون .

اردبیللی

سلام وبلاگتون خیلی مفیده وبلاگ شما رو لینک کردم[گل]

ساسان

محمد جان سلام . پول را بصورت نقدی باید برد یا جور دیگه ؟ خطر نداره کلی پول نقد همراه داشته باشیم ؟!

ویدا

سلام به پیشنهاد یکی از دوستان برای سفر به آنتالیا , با وبلاگ شما آشنا شدم ....بسیار دقیق و با حوصله اطلاعات را جمع آوری می کنید و صمیمانه در اختیار دوستان قرار می دهید ... خیلی خوشم اومد و دوست دارم بیشتر با شما آشنا بشم .... بنابراین لینکتون می کنم [گل]

mosafer

ما به دنبال افرادی قابل اعتماد هستیم که عید با ما همسفر شوند 1هفته بارسلونا و 1 هفته ایتالیا 1400 یورو و با قیمت فعلی پرواز 1400000تومان 1هفته بارسلونا و 1 هفته پاریس 1400 یورو و پرواز فعلی 1400000تومان 1هفته بارسلونا 775 یورو و 1300000تومان 1هفته روم 775 یورو و 1200000 تومان این هزینه ها مربوط به پرواز و بیمه و سفارت و هتل و صبحانه در صورت تمایل شماره تماس ما 09336251167

حمیدرضا

سلام رفیق، از فرودگاه آنتالیا تا شهر شب ساعت 10 اتوبوس هست یا باید با تاکسی رفت؟ فروشگاههاش شنیدم خیلی گرون تر از استانبول هستند؟ به نظرت استانبول خرید کنم یا آنتالیا ؟ در ضمن با دلار 3100 میشه جنس خرید یا ایران سوغات بخریم؟