برنامه ریزی برای سفر اروپا - قسمت اول

شروع ماجرا

مدتها بود که سعی داشتم که برای سفر به اروپا برنامه ریزی کنم اما هر بار به دلیلی به هم میخورد تا اینکه سال 1390 دیگر عزم را جزم کردیم حتما برای تابستان سفر اروپا را انجام دهیم از اواخر فروردین به یک آ‍ژانس مسافرتی که آشنا بود سپردیم که یک تور اروپای معتبر که از دو هفته کمتر نباشد برایمان ترتیب بدهد اما مرتب وعده هفته بعد و بعدتر را میداد تا اینکه از نیمه اردیبهشت هم گذشتیم گرفتن ویزای شنگن و مصاحبه و تهیه مدارکی که لازم است دلهره زمان ناکافی را در ما ایجاد میکرد تا اینکه یک تلفن جهت ماجرا را عوض کرد.

تور آمریکا میل دارید؟

در سفر نوروز 1390 به ترکیه مان با یک خانواده آذری آشنا شدیم که تجربیات سفر متعددی داشتند و چند روزی را با هم در هتل ونیز شهر آنتالیا گذراندیم که خیلی خوش گذشت. در اواسط اردیبهشت تلفنی که با هم صحبت میکردیم خیلی تمایل داشتیم که با هم دوباره برنامه سفری دیگر را بریزیم و گفت که برای آمریکا یک تور 20 روزه گذاشته اند اما شرط آن داشتن دو بار مهر ویزای شنگن در پاسپورت ها است. که ما نداشتیم اما آدرس آژانس مربوطه را داد که شخصا سوال کنم. و گفت که تا حالا دو بار با انها به اروپا سفر کرده اند.

لطفا فعلا بفرمائید اروپا ؟!

به آژانس مربوطه زنگ زدم گفت چون ویزای شنگن ندارید سفر آمریکا امکان پذیر نیست اما برای اروپا یک تور دارند که اواخر تیر ماه انجام میشود و از ما خواست ثبت نام کنیم. که ما هم پذیرفتیم.در مرحله نخست از ما کپی پاسپورتها را خواستند که فرستادیم.

هزینه های تور دو هفته ای به اروپا

مبلغ تور هم  به نسبت منصفانه بود با این مشخصات که تور 14 روزه بارسلونا - پاریس - برلین - وین در هتل های 4 ستاره هر نفر حدود چهار میلیون و پانصد هزار تومان و بچه بدون تخت 70 درصد مبلغ بزرگسال. کل مسیرها هم هوایی طی میشد همین تور را آژانس مارکوپولو با تفاوتهایی جزئی نفری هفت میلیون تومان میگفت. تاریخ حرکت هم 27 تیر ماه 1390 با هواپیمائی اطریش.

چرا سفارت اطریش؟

از طرف  آژانس به ما اطلاع دادند که نیمه خرداد نوبت مصاحبه ما در سفارت  اطریش است و انتخاب سفارت اطریش از طرف آژانس بدلیل راحتی صدور ویزای شنگن برای اولین بار بود اما عیب بزرگ سفارت اطریش این بود که باید کلی مدارک ترجمه رسمی شده همراه خودمان میبردیم و این یعنی کلی هزینه.!! نگرانی ما از عدم صدور ویزای شنگن مان بود چون داشتیم خانوادگی آنهم برای بار اول میرفتیم. پس ارزش ریسک کردن نداشت که از طریق سفارت آلمان که نیازی به ترجمه نداشت اقدام کنیم.

/ 6 نظر / 98 بازدید

جالب بود

مهدی ختیال

ممنون میشم کل هزینه های سفرتونو برامون بنویسین

امير

سلام با تشكر از مطالب مفيد شما كه واقعا ما رو براي سفر هاي اينچنين ترغيب كرد . لطفا اسم و آدرس آژانس رو درصورت امكان ايميل نماييد.

بنفشه

سلام اقاي امير وبلاگ خيلي مفيدي داري . قصد سفر به اروپا براي تابستان امسال دارم لطفا مشخصات اژانستون رو برام ايميل كنيد

افسانه جمالیزاده

لطفا" آدرس آزانس و اسم آزانس را برایم بفرستید . چون قصد دارم مسافرت اروپا را در تابستان داشته باشم

diba

آرشیو کتابهای مسافرتی و جهانگردی http://www.booktolearn.com/?cat=93 مجموعه کامل کتابهای جهانگردی و گردشگری http://www.booktolearn.com/?p=1329 آرشیو یکصد ساله نقشه‌های موسسه نشنال جئوگرافیک http://www.booktolearn.com/?p=1323