سفر به اروپا - پاریس 1

آماده گم شدن در پاریس!!!

ساعت ده شب به پاریس رسیدیم و ما خودمان را برای گم شدن آماده کرده بودیم چون تور لیدرمان در برلین به ما گوشزد کرده بود : "ممکن است در پاریس گم شوید چون نزدیک هتلتان چندین تونل وجود دارد که جی پی اس در آنها کار نمیکند و خود ما چند بار برای رسیدن به آن هتل با جی پی اس، با ماشین شخصی گم شده ایم. شما اگر پیدا نکردید یک تاکسی کرایه کنید که او جلو برود و شما دنبالش تا به هتل برسید."

هتلمان در پاریس هتل Pullman بود که در محله لادفس قرار داشت که منطقه تجاری پاریس محسوب میشود که پر از برج و آسمانخراش است. در ایران این هتل را در جی پی اس موبایلم علامت زده بودم و حالا در پاریس منتظر بودم برای پیدا کردن آن به دردسر بیفتیم جی پی اس ما را برد و برد تا جائی که گفت شما به مقصد رسیده اید من هم توقف کردم اما هتلی دیده نمیشد دور و بر را خوب نگاه کردیم اما از سردر ورودی هتل خبری نبود بسختی یک تابلو را پیدا کردیم که نوشته بود پارکینگ هتل پولمن. هتل یک برج 20 طبقه بود و ما درست پشت آن ایستاده بودیم. و ما بدون آنکه حتی یک تقاطع را اشتباه برویم از خارج شهر پاریس به هتل رسیده بودیم.

برج 20 طبقه هتل پولمن در محله لادفنس پاریس


معمای جی پی اس و تونلهای پاریس

برخلاف تصور خودمان و تور لیدرمان، جی پی اس ما در تونلهای پاریس و بقیه کشورهای اروپائی کار میکرد تونل های پاریس در بسیاری از موارد همان زیر دو شاخه میشد و احتمال اشتباه رفتن زیاد بود اما با کمال تعجب، جی پی اس در تمام موارد چه داخل تونل و چه بیرون آن برای یافتن مسیر ما را راهنمائی میکرد. که برای خود ما هم سوال بود چطور ارتباط ماهواره ای برقرار میماند؟!!! احتمال اول این بود که در تونل ها دستگاه مخصوصی برای برقرار ماندن ارتباط جی پی اس قرار داده اند و احتمال دیگر اینکه تونلها به اینترنت بیسیم رایگان مجهز بودند. قبلا یکبار در تونل نواب، جی پی اس خودرویی را آزمایش کرده بودم که فورا ارتباط قطع شد و بعد از خروج از تونل ارتباط برقرار شد اما در پاریس ارتباط جی پی اس موبایل حتی برای یکبار در تونلها قطع نشد.

هتل پولمن، خیلی راحت و تمیز بود و حسابی خستگی سفر زمینی مان در رفت. در پاریس 4 شب هتل توسط تورمان رزرو داشتیم و همسفران تورمان هم شب با هواپیما از برلین به پاریس رسیده بودند. و مابقی برنامه های تور را در پاریس، با آنها همراه میشدیم. قرار بود فردا تور رایگان داخل شهر پاریس داشته باشیم.

تور رایگان داخل شهر پاریس 30 یورو!!!

تور داخل شهرمان رایگان بود اما تور لیدرمان یک تور موزه لوور، هر نفر 30 یورو را قبل از تور رایگان قرار داده بود که همه مجبور شوند هر دو را انتخاب کنند. خوب پذیرفتیم.

دوان دوان در موزه لوور

بازدید از موزه لوور نصف روز طول کشید آنهم دوان دوان فقط موفق به دیدن حدود یک سوم موزه شدیم موزه لوور یک ساختمان سه طبقه قدیمی است که یک طبقه دیگر زیر آن در حال ساخت است و ظاهرا آنقدر تعداد آثار موزه لوور زیاد است که شمار زیادی از آنها بسته بندی و در انبارها و خارج از دید عموم قرار دارند.

حیاط موزه لوور - رفت و آمدها و ورودی موزه همه زیر همین حیاط است - پاریس

تابلوهای نقاشی خانه غولها

یک تور لیدر خانم که ایرانی بود و پروانه تور لیدری رسمی برای شهر پاریس داشت مسئول توضیح به گروه ما شد ابتدا ما را به یک سالن برد که نقاشی های خیلی بزرگی بدیوار آویزان بود که هر کدام از آنها داستان و توضیح مخصوص و طولانی داشت.

تابلو عروسی در کنعان در حضور عیسی مسیح - موزه لوور - پاریس

خوشحالی مونالیزا !!!

یکی از نقاشی ها مونالیزا بود که ازدحام زیادی برای عکس گرفتن از آن وجود داشت و یک عالمه دوربین و دست در هوا دیده میشد که برای عکس گرفتن هجوم آورده بودند و مونالیزا هم پشت شیشه ضد گلوله اش ، با لبخندی کم رنگ آنها را نگاه میکرد طبق توضیحات تور لیدرمان، که خیلی در کارش حرفه ای بود مونالیزا فقط بعد از دزدیده شدنش و بخاطر جنجال مطبوعاتی مشهور شد اگر نه از نظر هنری، آثار ارزشمندتر از آن در این موزه فراوان است.

بخشی از ازدحام برای عکسبرداری از لبخند مونالیزا - موزه لوور - پاریس

 

بوسه زنده کننده الهه عشق بر یک شاهزاده یونانی - موزه لوور - پاریس

 

در حال تقدیم یک پروانه به معشوق - متاسفانه نام اثر را پیدا نکردم - موزه لوور - پاریس

بخش ایران موزه لوور

از بخش موزه ایران هم بازدید کردیم. بزرگی جثه بعضی از مجسمه ها ناخودآگاه این سوال را به ذهن می آورد که چطور اینها را از ایران تا اینجا بدون آسیب دیدن حمل کرده اند.( توضیحات و عکسهای بخش ایران موزه لوور در فارسی ویکی پدیا

مجسمه های گاو بالدار آشوری - بخش ایران موزه لوور - پاریس

دنیای زیر زمینی موزه لوور

در زیر حیاط موزه لوور فضای بسیار بزرگی بعنوان سالن انتظار و گیتهای ورود به موزه و بخش بزرگی هم به فروشگاهها و غذاخوری اختصاص یافته بود که ما غذا را در یک سالن خوردیم که دور تا دور آن غرفه های فست فود و رستوران بود.

زیر هرم و حیاط موزه لوور فضای بزرگی وجود داشت

 

نمونه ای از غذاهای فست فود در فضای زیر موزه لوور

و در همان زیرزمین جایگاههایی برای پارک اتوبوسها و تاکسها و سوار نمودن توریستها در نظر گرفته شده بود که ظاهرا برای جلوگیری از مخدوش شدن نمای خارجی موزه لوور در اثر ازدحام اتوبوسهای توریستی بود. بعد از سوار اتوبوس شدن راهی تور داخل شهر شدیم.

پی نوشت 1: هزینه ورود به موزه لوور بدون تور 10 یورو برای یک روز کامل بوده و اضافه بر آن، اولین یکشنبه هر ماه میلادی ورود به موزه برای عموم رایگان میباشد. همچنین یک پلیر با گوشی هایی هر کدام 6 یورو اجاره داده میشود که فضاهای داخل موزه را به زبانهای مختلف (غیر فارسی) توضیح میدهد  - منبع

پی نوشت 2: در انتهای بازدید از موزه تور لیدرمان پرسید بخش ایران را میخواهید ببینید یا بخش مصر؟ ما هم بخش ایران را انتخاب کردیم اما ظاهرا بخش مصر بزرگتر بوده و فراعنه مومیائی جالبی داشته که ما ندیدیم.

/ 9 نظر / 51 بازدید
وب نواز

با سلام وب نواز، انجمن وبلاگ نویسان ایران آغاز به کار کرد. وبلاگ نویس گرامی، برای اینکه افراد بیشتری با نوشته های شما آشنا شوند می توانید مطالب خود را در وب نواز هم منتشر کنید. برای گرفتن نام کاربری و رمز عبور از منوی بالای سایت گزینه ثبت نام وبلاگ نویسان را انتخاب کنید.

امید

محمدجان سلام بسیار جالب و زیباست

عباس

منم مثل همه از خواندن سفر بامه تان لذت بردم طبیعتا منتظر رسیدن به قسمت وین خواهم بود

رضا

سلام/ممنونم از وبلاگ بسیار خوبتون/من خیلی وقته خواننده سایت جالب شما هستم ولی متاسفانه در این سفر نامه اروپا یکجور عجله در نوشتن سفرنامه از طرف شما میبینم که فکر میکنم ان مرجع بودن سایت را به عنوان یک سایت مرجع سفر کمرنگ کرده است/ با تشکر و عرض احترام رضا

مسعود

محمد جان سلام من مسعود نویسنده وبلاگ عاشق مسافرت هستم. من از طرفداران پرو پا قرص وبلاگ شما (فیلتر شد) بودم و هستم (وبلاگ جدیدتون) مشوق و ایده اینکه سفرنامه های خود را در یک وبلاگ ارائه کنم شما بودید. اگه قابل دونستید وبلاگ من رو لینک کنید. با تشکر

محمد

منم مثل بقیه از وبلاگ شما لذت می برم.ممنونم که این همه با حوصله مطالب را درج می کنید.موفق باشید

مريم

متاسفانه من قسمت ايرانش رو نديدم[ناراحت]

lmahsa

سلام از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم . من به همراه همکارم راهی سفر هستیم . دنبال هتل خوب با قیمت مناسب ، از هتلتون راضی بودید؟ تجربه ای در اختیارمون راجب هتل میشه بزارید ... ممنونم

مهدی آرمیون

من ابتدا در آمستردام مستقر شدم و سپس با اتوبوس به بروکسل و سپس به پاریس رفتم و از موزه و جاهای دیدنی پاریس دیدن کردم اگر کسی کمکی خواست می تونم کمکش کنم m.armion@yahoo.com