سفر به اروپا - پاریس 2

حمام آفتاب در ساحل رودخانه سن!!!

بعد از خروج اتوبوس ما از پارکینگ زیرزمینی موزه لوور، تور داخل شهر شروع شد ابتدا اطراف موزه لوور گشتی زدیم و بعد از روی رودخانه سن گذشتیم. به ابتکار شهرداری پاریس مقداری ماسه دریائی در ساحل رودخانه ریخته بودند تا مردم با حال و هوای کنار دریا، حمام آفتاب بگیرند.

ماسه های دریائی در سمت چپ رودخانه سن جهت حمام آفتاب مردم پاریس

تور داخل شهرمان بسرعت دو ساعت طول کشید و ساختمانهای زیادی از داخل اتوبوس به ما نشان داده شد و فقط در سه یا چهار محل، توقف کوتاه 10 دقیقه ای داشتیم. البته تعداد مناطق دیدنی شهر پاریس آنقدر زیاد است که حتی تور لیدرهای خبره هم ممکن است همه آنها را ندیده باشند.

گوژپشت منجی نتردام!!!

کلیسای نتردام در جزیره ای داخل رود سن ساخته شده است حتما داستان گوژپشت نتردام را شنیده اید اما جالبتر انگیزه ویکتور هوگو برای نوشتن این داستان است، قرار بوده کلیسای نتردام را خراب کنند و بجای آن کلیسای جدیدی بسازند ویکتور و عده ای دیگر از روشنفکران پاریس هم عصرش مخالف اینکار بوده اند و و برای جلب نمودن توجه مردم فرانسه به این بنا، داستان گوژپشت نتردام را نوشت و طوری این داستان با این کلیسا پیوند خورد که حکومت از خراب نمودن این بنا صرفه نظر نمود

کلیسای نوتردام - با داستان گوژپشت نتردام نجات یافت - پاریس

کلیسای پانتئون

 کلیسای پانتئون در پاریس هم داستانی دارد از این قرار: لوئی پانزدهم در سال 1744 سخت بیمار میشود او نذر میکند که اگر زنده بماند کلیسائی بزرگ بسازد که حاصلش کلیسای پانتئون میشود بعدها مقبره بزرگان و مشاهیر هنری و علمی فرانسه تبدیل میگردد مثل ویکتور هوگو ، ولتر ، امیل زولا ، میرابو ، پی یر و ماری کوری ، ژان مولن - قهرمان نهضت مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم که زیر شکنجه آلمانها در گذشت - البته باقی مانده اجساد بعضی از آنها سالها بعد از مرگشان، به این محل منتقل شده اند مثل جسد آلکساندر دوما که در سال 2002 به این مکان منتقل شد.

مقبره های دو نفر استثنائا ایستاده و روبروی یگدیکر در این معبد قرار گرفته اند ولتر و ژان ژاک روسو.

کلیسای پانتئون - آرامگاه مشاهیری چون ویکتور هوگو، امیل زولا، مادام کوری و ...

 

یکی از اتوبوسهای توریستی شهر پاریس

توضیحات احسان:نزدیک پانتئون علاوه بر باغ لوکزامبورگ خیابانی وجود دارد بنام  موفتار که از قدیمی ترین و معروفترین خیابانهای پاریس است پر از رستورانها و کافه های اصیل پاریسی که بافت قدیمی خودش رو حفظ کرده.ضمنا دانشگاه سوربن هم بسیار نزدیک پانتئون است وکل این منطقه دانشگاهی و روشنفکریست.بعضی از کافه ها پاتوق نویسنده ها و فیلسوفان بزرگ مقیم  پاریس بوده وبعضا کتابخانه هایی غنی در این کافه ها هست که بسیار جالبه.

پی نوشت: در ساحل رودخانه سن یک کمپینگ وجود دارد بنام Camping De Paris که تا مرکز شهر پاریس 15 دقیقه فاصله دارد که از چادر خواب تا کلبه ویلائی اجاره میدهد این مورد برایم جالب بود چون معمولا کمپینگ ها در اروپا معمولا 10 الی 20 کیلومتر از شهرها، دور هستند. - منبع

/ 4 نظر / 28 بازدید
مرتضی

سلام --------- و هرگاه بندگان من از تو درباره من بپرسند [بگو] من نزديكم و دعاى دعاكننده را به هنگامى كه مرا بخواند اجابت مي‏كنم بقره 186 ---------- خوش باشي راستي شما احيانا با آقاي محسن داودي دوست نيستيد؟

امیرعلی

فوق العاده است محمد جان ، سرعت نوشتنت هم خیلی مناسبه ، مخصوصاَ برای کسانی که به همین زودی ها می خوان همین سفر رو با همین شرایط انجام بدن . بی صبرانه منتظر قسمت های بعدی سفرنامه تون هستیم .

عباس

نظر لطف دارید.شرکتهای ارزان معمولا از خدمات مسافر .کترینگ. فشرده قرار دادن صندلیها کم میگذارند ولی نه از نظر فنی البته خوب اینکه شرکت متعلق به کدام کشور باشد میتواند کمی در این روند تاثیر داشته باشد ولی در کل تا ثیری در ایمنی ندارد. شاد باشید

احسان

سلام به محمد عزیز نزدیک پانتئون علاوه بر باغ لوکزامبورگ خیابانی وجود دارد بنام موفتار که از قدیمی ترین و معروفترین خیابانهای پاریس است پر از رستورانها و کافه های اصیل پاریسی که بافت قدیمی خودش رو حفظ کرده.ضمنا دانشگاه سوربن هم بسیار نزدیک پانتئون است وکل این منطقه دانشگاهی و روشنفکریست.بعضی از کافه ها پاتوق نویسنده ها و فیلسوفان بزرگ مقیم پاریس بوده وبعضا کتابخانه هایی غنی در این کافه ها هست که بسیار جالبه.