عاشق سفر

سفر به اروپا - شهر بارسلونا 1

بارسلون شهری سرسبز و نسبتا بزرگ در حد و اندازه های اصفهان بود که در نظر اول ترافیک سبک و روان خیابانها جلب توجه میکرد که ظاهرا بخاطر نحوه صحیح خیابان کشی و سیستم وسیع متروی شهر بود . (بارسلونا توضیحات کاملتر)

 بارسلونا - در راه فرودگاه به هتل

چون با تور رفته بودیم در فرودگاه بارسلونا یک اتوبوس به همراه تور لیدر ایرانیمان منتظرمان بودند. سالها بود که با تور به سفر خارج از کشور نرفته بودیم و خیلی این موضوع برایم جذاب نبود چون با تورهیجان و ماجراجویی سفر کمرنگ میشود یکی دیگر بجایت فکر میکند و برنامه میریزد و در واقع خودت به سفر خارج از کشور نرفته ای بلکه تو را برده اند... این شد که از میانه راه تقریبا از تور جدا شدیم و با اجاره اتومبیل، خودمان شهرهای مختلف اروپایی را گشتیم که توضیحات آنرا خواهم نوشت.

اتوبوسهای توریستی شهر بارسلونا - بلیط یک روزه هر نفر 24 یورو

هتل ما  گراند تور کاتالونیا 4 ستاره در وسط شهر بارسلون قرار داشت(نقشه گوگل هتل ) که هتلی تمیز و مناسب بود موقع دریافت اتاقها به ازای هر خانواده 50 یورو ودیعه گرفتند و رسید دادند و ما ساعت 2 عصر به وقت محلی (4.5 به وقت ایران) داخل اتاقمان بودیم. شدیدا خسته بودیم چون تقریبا شب قبل اصلا نخوابیده بودیم. با این وصف تور لیدرمان یک تور ساختمانهای قدیمی بارسلونا را برای ساعت 5 همانروز تدارک دیده بود  خوب مسلما نباید آنرا از دست میدادیم. بقیه ایرانیانی که همراه تور ما بودند همه خانوادگی آمده بودند و تقریبا همه بچه داشتند و کلا گروه ما 35 نفر بودیم .

بعد از نیم ساعت استراحت یادمان افتاد که بجز میان وعده مختصر داخل هواپیمای وین به بارسلون غذای دیگری نخورده ایم. در خیابان تاراگونا کنار هتل یک رستوران بود که ماکارونی و یک غذای اسپانیولی سفارش دادیم بنام پایلا paella که جمعا 25 یورو شد.

 

توضیحات تصاویر بالا

1- میان وعده داخل هواپیمای اطریشی - از وین به بارسلونا

2 - ماکارونی در بارسلونا

3- پایلا غذای مشهور اسپانیولی - برنج + میگو و صدف

 مترو بارسلون

ساعت 5 بعدازظهر به همراه تور لیدرمان و با استفاده از لاین سبز رنگ مترو و هر نفر حدود 3 یورو به میدان کاتالونیا رفتیم بلیطها را از دستگاههای خودپردازی دریافت کردیم که سکه های یک ، دو و اسکناسهای پنج، ده و بیست یوروئی و البته کارت اعتباری قبول میکرد که ابتدا کمی گیج کننده بود اما اگر زبان دستگاه را روی انگلیسی میگذاشتی و دستورات را دنبال میکردی راحت بود. بارسلون 11 خط مترو دارد که با حروف L1 تا L11 و با رنگهای متفاوت مشخص میشوند.

خط سبز مترو بارسلون

 

خیابانی به وسعت همه تاریخ اسپانیا  La Rambla

بعد از خروج از  ایستگاه کاتالونیا، وسط بلوار خیابانی به اسم  La Rambla سر در آوردیم که خیلی شلوغ و مملو از توریست بود و در واقع خیابان توریستی بارسلون است و بخاطر هنرمندانی که مثل مجسمه در کنار خیابان میایستند و همچنین نقاشانی که با چند یورو چهره شما را نقاشی میکنند مشهور است. همچنین در اواسط این خیابان کوچه هایی قرار دارد که پر از کلیسا، ساختمانها و قصرهای تاریخی است. یک سمت خیابان به میدان کریستف کلمب در کنار دریا ختم میشود.

La Rambla - اواسط خیابان بعد از خروج از ایستگاه کاتالونیا

در این خیابان نامهای آشنایی مثل مکدونالد، برگر کینگ، کارفور و یک بستنی فروشی ایتالیائی بنام آرمور به چشم میخورد و همچنین فروشگاههایی مشهور مثل زارا و صفورا که همه بخاطر حراج تابستانی شلوغ بودند و برای پرداخت پول باید در صف میایستادیم.

پی نوشت: چند کلمه پر کاربرد اسپانیولی که به احتمال زیاد قبلا هم شنیده اید.

1- سلام - Hola  (اولا)  

2- خدانگهدار - Adios  (آدیوس )  

3- بله - Si  (سی) 

4- نه - No (نو)

5- متشکرم  - Gracias  (گراسیاس) 

6- ببخشید -  perdoneme  (پردونم)

7- حال شما چطور است؟ - ‍Como esta usted  (کومو استا اوستد)

8- به زودی میبینمت. - Hasta pronto  (آستا پرونتو) 

+ محمد ; ۸:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٧
comment نظرات ()